У суботу, 2. априла, одржано је окружно такмичење Књижевна олимпијада у Основној школи „Петар Лековић“ у Пожези.

На ово такмичење са општинског нивоа пласирали су се Јована Ћировић, Јелена Давидовић, Милан Ћировић(8.разред) и Ђорђе Ђенић (7.разред).

Запажене резултате остварили су Јелена Давидовић и Ђорђе Ђенић.

takmicenje1

Јелена (8. разред, матична школа) је освојила 17 бодова, што је друго место, док је Ђорђе Ђенић (7.разред, ИО Негбина) освојио 19 бодова што значи да је освојио прво место и  пласирао се на републичко такмичење које ће се одржати у Сремским Карловцима 14. маја.

Тест се радио сат и по времена, а након тога, школа- домаћин је организовала дружење са писцем Весном Алексић, а затим су ученици присуствовали манифестацији на тргу поводом Међународног дана дечје књиге.

Следећи дан, 3. априла, у Основној школи „Нада Матић“ у Ужицу организовано је окружно такмичење из Српског језика и језичке културе. На ово такмичење са општинског нивоа пласирао се Желимир Ћировић (6.разред, ИО Негбина) и на окружном нивоу освојио је 16 бодова, тј.треће место.

Честитамо ученицима!

takmicenje2