Промоција књиге „Шпанска грозница и друге приче“

У четвртак, 19. маја, одржана је промоција књиге „Шпанска грозница и друге приче“, аутора Мирка Иконића- професора књижевности, писца и критичара из Прибоја. Књижевни скуп је уприличен у библиотеци  матичне школе у Радоињи.

Промоцији су присуствовали наставници и ђаци, као и директор школе и остали гости.

Књигу су представили аутор и Данка Ивановић, наставник српског језика. У представљању књиге су учествовали и ученици, као и бибилиотекар Весна Младеновић.

Након песме и читања насловне приче из збирке, наставница Данка Ивановић је пожелела добродошлицу, а затим говорила о књизи- о постизању универзалних значења преко појединачног и о мотиву гробља у овим приповеткама.

Аутор је прочитао неколико својих песама, као и још једну приповетку, а затим је говорио ученицима о књизи као духовној авантури и о томе колико је важно читати, присећајући се притом својих првих сусрета са књигом и својих првих књижевних покушаја.

Након  представљања књиге, публика је имала прилику да писцу поставља питања.

Ово је прва промоција нове књиге Мирка Иконића, након које ће уследити промоције у Прибоју и Пријепољу.

Књижевни скуп је протекао лепо, уз смех, анегдоте, приче и нова сазнања.

Промоцију су улепшале и девојчице из школског хора- уводном и завршном песмом.

promocijaknjig123446