Драмска секција - ретроспектива

Ретроспектива рада драмске секције у претходној школској години.

У току прошле, 2018 / 2019. школске године, Драмска секција издвојеног одељења у Негбини, изнедрила је три значајна програма. Поред програма за Савиндан, школску славу, треба издвојити два програма којима су обележени значајни датуми.

Сто година од примирја у Првом светском рату

Година 2018. је била посвећена великом јубилеју - стогодишњици примирја у Великом рату. Ученици у Негбини, чланови секције, тим поводом су спремили програм. Програм се састојао од предавања о свакој појединачној години рата, а предавања су била пропраћена документарним филмовима и одломцима који приказују одређене периоде и битке.

Након предавања, ученици су говорили поезију са тематиком Првог светског рата. Сцену су улепшали и мали војници - глумци, док су на крају програма ученици свим присутним поделили ручно рађене амблеме - Наталијину рамонду.

negbina deca

Фотографија са приредбе у Негбини

Овај програм је најпре изведен у Негбини, затим у матичној школи, а 26. децембра 2018. је уприличен и у Библиотеци "Јован Томић" у Новој Вароши, где су ученици присуствовали као представници школе која је једина обележила овај јубилеј.

biblioteka deca

Део ученика који су представљали школу у Библиотеци

Гостовање су пропратили и новинари, те је чланак о овом програму изашао у "Варошким новинама", а о њему је било говора и на Радију "Милешева".

Савиндан

27. јануара 2019. обележена је школска слава.

sandra savindan

savindan ivan bilja

savindan svi

Ученици који су реализовали програм за Савиндан, са наставницом српског језика Данком Ивановић

Дан словенске писмености

Поводом Дана словенске писмености који се обележава 24. маја на дан Ћирила и Методија, ученици 7. и 8. разреда су, уз презентације, одржали предавање о развоју српског књижевног језика. Тим предавањем обухватили су период од досељавања Словена на Балкан до данашњих дана.

dan pismenosti ivana

Након тога, сви ученици издвојеног одељења у Негбини су рецитовали најлепше стихове српске поезије.

Dan pismenosti sandra

Оба ова програма пратиле су пригодне изложбе дечјих ликовних радова.

Програме су реализовали:

- Данка Ивановић, наставник српског језика