Угледни час (час одељењског старешине) одржала је Милунка Попадић, а часу су присуствовали- наставница Данка Ивановић као асистент, наставници Весна Миливојевић, Љиљана Каплановић, Марија Матијевић, Никола Трипковић, као и учитељи Милица Виторовић, Биљана Топаловић и Влатко Николић.

Наставна јединица је била- НИЈЕ ТЕШКО БИТИ ФИН; НЕШТО ИЗ БОНТОНА.

Час је почео тако што је асистент „упао“ на час, дајући пример непристојног понашања- врата затвара ногом, виче, баца свеске, чачка уши... Деца су била изненађена, а затим су са учитељицом коментарисали шта су видели и како би у ствари требало.

У главном делу часа ученици су слушали приче о непристојном понашању у различитим ситуацијама, а затим разговарали о њима. Након сваке приче ученици су својим скечевима показали по један пример лепог и лошег понашања- за столом, у школи, у библиотеци, на улици...

На крају, сваки ученик је на папирићима писао по једно правило понашања, а затим су сви заједно лепили правила на пано посвећен бонтону.

Када је пано био завршен, ученици су поделили свим присутним поклоне- кутијице за оловке и корпице са цвећем од папира.

Slika21315

Распоред наставе током ванредног стања