Окружно такмичење „Мали Пјер“

Наша школа је била домаћин Окружног такмичења за најбољу дечју карикатуру- „Мали Пјер“. На такмичењу је учествовало 47 ученика (17 у млађој и 30 у старијој категорији) из пет школа- из Основне школе „Краљ Петар II“ из Ужица, Основне школе „Живко Љујић“ из Нове Вароши, Основне школе „Добрисав Добрица Рајић“ из Бистрице, Основне школе „Кнезова Рашковића“ из Божетића и из наше, Основне школе „Гојко Дуловић“ у Радоињи.

На овом такмичењу успех су оствариле и наше ученице:
– Милица Даниловић, 2. место (осми разред) и
– Ивана Бјелић, 3. место (осми разред).

Обе ученице су оствариле пласман на републичко такмичење.

Жири су чинили дипломирани сликар Станко Никачевић (председник жирија), дипломирани сликар Маријана Тодоровић и мр Јелена Гускић Петровић, дипломирани конзерватор сликар.

Покровитељи такмичења су Министарство просвете, науке и технолошког развоја, као и Пријатељи деце Србије.

Организатор овог такмичења у нашој школи била је Весна Миливојевић, наставник ликовне културе.

Републичко такмичење нас очекује у мају.

Честитамо ученицама на пласману, као и њиховој наставници!