Из архива школе- пријатељство са другим школама

У лето 1965. године група ученика из Основне школе „Братство и јединство“ из Војиловице код Панчева дошла је на летовање код својих вршњака у Радоињу. Од тада је почела сарадња две школе која се огледала у међусобним посетама, дружењима и разменама искустава.

У новембру исте године Основну школу „Гојко Друловић“ посетили су наставници из Војиловице, а 7. априла наредне године, који се обележавао као Дан школе – пријатеља, ученици из Радоиње су боравили у Војиловици и та сарадња се продужила и у наредним годинама.

Поред сарадње са овом панчевачком школом, ученици школе у Радоињи од седамдесетих година посећивали су и Основну школу „Јајинци“ где су се дружили са децом из Пионирског одреда „Ђука Динић“. И ово пријатељство је потрајало дуги низ година.