Из архива школе- радне акције

У једном од албума из архива наше школе сачувана је успомена на горане који су у школским годинама 1963/1964. и 1964/1965. пошумљавали, окопавали и садили на, како пише, често врло тешким и неприступачним теренима.

У ове две године пошумљено је 9,6 хектара површине и засађено 75 хиљада садница црног бора. Окопано је више хектара малине, а ученици су радили и у врту, пчелињаку, цвећњаку, сређивали су спомен-објекат, школско двориште и радили на изградњи спортског објекта и фискултурне сале.

Сачуван је и податак да је један ученик у ове две школске године у просеку пошумљавао и садио више од 10 сати. Наведено је и да је остварени приход био 3.049.770 тадашњих динара, што је у то време представљало велику своту новца.