Републичко такмичење из биологије

Републичко такмичење из биологије за основне школе одржано је 19. маја 2024. године, на Биолошком факултету у Београду. Марија Давидовић, ученица осмог разреда, представљала је нашу школу, а уједно је била и једини представник наше Општине на такмичењу у категорији основаца. Са освојених 89 од 100 бодова постигла је изузетан успех.

Марија је од почетка 5. разреда исказивала љубав према биологији. Градиво је памтила са лакоћом, а на часове припреме за такмичења радо долазила.  У петом разреду такмичење није организовано због епидемије корона вируса, али је у наредним годинама Марија заблистала са резултатима на Општинским и Окружним такмичењима. У осмом разреду досегла је и сам врх– учешће на Републичком такмичењу.

Поносни што је била ученик наше школе, Марији желимо пуно успеха у даљем школовању!